POWRÓT DO SZKOŁY ! HOMEOPATIA MOŻE BYĆ POMOCNA W OPANOWANIU STRESU PRZED POWROTEM DO SZKOŁY CZY PRACY

Powrót do szkoły, rozpoczęcie lub powrót na studia wyższe, powrót do pracy po okresie wakacyjnym, przeprowadzka – wszystkie te sytuacje mogą powodować stres lub niepokój.

W tym roku dodatkowy stres związany jest z sytuacją zdrowotną, certyfikat szczepień, uczucie wykluczenia lub niesprawiedliwości, nawoływanie do szczepień, praca zdalna itd…

W zależności od własnych lęków, przekonań, sytuacji rodzinnej, ważnych lub mniej ważnych wydarzeń w ostatnim czasie, atmosferze w pracy i w szkole, każdy z nas będzie reagował w inny sposób.
Zmiana klasy, szkoły, pracy, kolegów będą czynnikami pogarszającymi sytuację. Każdy będzie wyrażał stres na swój własny sposób, w zależności od wszystkich tych czynników.

W zależności od osoby może pojawić się strach, niepokój, panika, smutek, gniew… Wszystkie te emocje mają swoje fizyczne objawy: nadmierne pobudzenie, bóle brzucha, kołatanie serca, ucisk, skurcze, bóle głowy, bezsenność, zawroty głowy, pocenie się, biegunka, drżenie itd… Nie należy jednak każdego objawu leczyć osobno.

Homeopata pomoże Ci przejść przez ten okres najlepiej, jak to możliwe. Lekarz postara się przeanalizować wszystkie czynniki oraz objawy fizyczne i psychiczne, aby znaleźć odpowiedni lek. Interesuje go sposób, w jaki człowiek przeżywa stres, aby lepiej łagodzić jego skutki.

Z tego powodu lekarz homeopata może przepisać lek, dostosowany do indywidualnych objawów :

  • Jeśli jest to strach objawiający się uczuciem paniki z niepokojem i nadmiernym pobudzeniem, lub drżeniem, paraliżującym lękiem antycypacyjnym (trema) lub biegunką i zgagą, to będzie to lek dostosowany do tych specyficznych objawów, a nie lek związany z przedłużającymi się zaburzeniami lękowymi z powodu traumatycznego wydarzenia.
  • Jeśli jest to smutek spowodowany utratą szkolnych kolegów, z powodu przeprowadzki, zmiany szkoły, pracy lub pracy zdalnej, istnieją różne sposoby wyrażania smutku, odpowiadające różnym rodzajom leków.
    Albo osoba pozostaje milcząca, nie może płakać i ma uczucie ściśniętego gardła. Albo wyraża swój lęk poprzez nieustanny płacz, który jest łagodzony przez bliskie osoby. Jeśli pacjent przechodzi długi okres zakłóceń w funkcjonowaniu, doświadcza izolacji i wyczerpania, podobnie jak studenci odizolowani od siebie podczas wszystkich fal pandemii,  powinien zastosować specjalny lek, który pomoże mu odzyskać siły.
  • Jeśli jest to złość, będzie to specjalny lek na wybuchy złości i uczucie  ściśniętego żołądka lub na tłumioną złość z uczuciem niesprawiedliwości.
  • Jeśli jest to stan depresyjny, również w tym przypadku homeopata będzie miał do wyboru kilka leków w zależności od tego, jak dana osoba wyraża swój smutek. Jeśli się izoluje, szuka towarzystwa, jeśli ma specyficzne objawy fizyczne, zaburzenia snu lub brak apetytu.

Terapie homeopatyczne nie zwalniają z psychologicznej „pracy” nad zrozumieniem cierpienia i wyrażanych emocji. Pozwalają jednak na lepsze radzenie sobie ze stresem i niepokojem na co dzień.